Регистрация автора

В данный момент регистрация на портале совершается по приглашениям (invite-based system). Для получения приглашения просим вас направить запрос на электронную почту more@blogi-blogi.com, указав в теме письма «Запрос на регистрацию автора» или через форму регистрации авторов на сайте.

Форма регистрации  →

Портал от блогеров — для блогеров.

 

Facebook-фідбеки з приводу головних подій для України (7-13 травня 2018 року)

Facebook-фідбеки з приводу головних подій для України (7-13 травня 2018 року)

Фото — Георгія Ключника

Внутрішня політика

Всеукраїнська акція за виборчу реформу

Декілька основних тез з учорашнього мого виступу на прес-конференції у Прес-клуб Львів щодо Всеукраїнська акція «Ні!» Виборам за законом Януковича» у Львові 15 травня та у Києві 17 травня.

Україна на порозі глибокої політичної кризи. Довіра до влади і українських політиків на історичному низькому рівні. Антирейтинги зростають у геометричній прогресії. Від 40 до 60% не бачать за кого голосувати. 67% не бачить в країні політичних лідерів взагалі. Усім цим пояснюється низька активність громади, тотальна зневіра, апатія. Виникає загроза виникнення критичної огиди до політиків на фоні повної дискредитації інститутів держави. І це велика загроза для країни. Пасивність громади на виборах, ігнорування виборів сприяє лише старим політикам, аферистам.

Війна, дефіцит реформ, зниженням рівня життя, корупція. В усіх цих проблем є один спільний корінь – це брак політичної волі, або банальне небажання політиків робити те, що вони мають. Брак політичної волі – це ознака старого політика. Щоб була політична воля потрібні інші політики і нормальна політична культура.

До чого ми маємо прагнути? Політичної культури, коли спікер норвезького парламенту подав у відставку внаслідок скандалу з ремонтом будівлі законодавчого органу, а прем’єр Словаччини подав у відставку після вбивства журналіста-розслідувача. До того британський міністр подав у відставку через спізнення. Це одиничні випадки? Ні. Система високої політичної культури. Де працює повага до інститутів, висока відповідальність за займану посаду. У таких країнах відповідальність працює за будь-що, у тому числі, і за корупцію як у Південній Кореї. Там вибори є виборами, інститути влади незалежними і взаємостримуючими. Яскравий приклад – це США. Спроби Трампа примножити свій вплив розбились об американські інститути влади. Незалежний парламент, суд, спецслужби, ЗМІ. Більш-менш дієва демократія існує там, де сила процедур та інституцій потужніше за інтереси персоналій. Кажуть «демократія – це велосипед, де постійно треба крутити педалі».

Як нам досягти іншого рівня політичної культури? Для змін потрібні інші політики. Щоб були інші політики потрібна інша виборча система, деолігархізація ЗМІ. Для змін громадяни мають захотіти іншої держави, мають захотіти стати іншими.

Зрозуміло, що вибори за старими правилами – це прямий шлях до обрання старих політиків. Пропоноване виборче законодавство відкриває шлях для нових політиків. Воно не є ідеальне, не є панацея, але є важливим кроком.

Новий Виборчий кодекс не лише створює додаткові шанси для менших партій (через зменшення бар’єру до 4%) і для регіональних команд (через відкриті регіональні списки). Цей Кодекс також сприяє конкуренції у партіях. Виборець отримує можливість самому визначати місце політика у списку. Корупційну і популістичну мажоритарку він прибирає. За нової системи здійснити підкуп виборців складніше.

Але для повноцінної виборчої реформи змінитись має не лише виборча система, не лише адміністрування виборів, не лише має запрацювати система відповідальності, але й виборці мають змінитись. До влади вони приходять не самі. Своїми голосами їх заводимо у парламент саме ми – виборці.

Останні опитування демонструють, що лише 11% виборців голосують через ідеологічні засади, а 16% взагалі не знають чому за когось голосують. Якщо ми будемо вимагати вождів, піару, то це нам і даватимуть. Це неймовірне поле для засилля популізму. Саме тому виборча реформа має бути комплексною. Для того, щоб вона хоча б розпочалась ми виходимо на публічну акцію з відповідними вимогами, бо насправді саме від кожного з нас залежить чи будемо мати можливість обрати гідних і якісних.

Вас задовбали старі політики і місцеві «князьки» та феодали? Хочете, щоб Вас не бридило від слово «політика»? Хочете зменшення політичної корупції? Хочете бачити депутатів, що нарешті будуть займатись своїми прямими функціями? Хочете, щоб малі і нові партії мали більше шансів потрапити у парламент? Хочете мати прямий вплив на розташування політиків у їх партійних списках? Бажаєте, щоб регіональні лідери та активісти мали більше шансів потрапити у політику? Хочете бачити в Україні такі інституції і культуру як в США та ЄС?

Тоді долучайтесь 15 травня о 09:00 до публічних акцій на підтримку змін виборчого законодавства в усіх обласних центрах на Всеукраїнська акція «Ні!» Виборам за законом Януковича».

Соціологія: тренди та впізнаваність

Свіжа соціологія від КМІС підтверджує тренди, що вимальовуються у інших дослідженнях: Порошенко та Садовий падають вниз, Тимошенко, Гриценко, Зеленський і Вакарчук нарощують, або утримують свої рейтинги. Тішить, що нижче 4% впали Бойко з Рабіновичем. Важливим моментом вважаю появу у рейтингу з 0,9% Віктора Чумака. Це може бути одна з альтернатив опозиційного табору. По партіям ситуація досить схожа.

Найцікавішим вважаю статистику впізнаваності українських політиків. Вдумайтесь: міністра інфраструктури Омеляна не знають 91% українців, голову Нафтогазу Коболєва 87%, директора НАБУ Ситника 77%, Лещенка 69%, Соболєва 60%, Наєма 48%, Гриценка 17%, Садового 16%, а Вакарчука з Зеленським по 6-7%. Це все, що треба знати про політичну обізнаність українців і вплив зомбоящика на політичні рейтинги. Серед лідерів позитивного ставлення Зеленський, Вакарчук та Гриценко, а серед негативного Порошенко, Турчинов та Луценко.

Цинічна брехня про гроші і олігархів

Заяви Порошенка про те, що він не любить грошей і «жоден олігарх не може сподіватися на привілеї» напевно увійдуть у ТОП-5 найбільш цинічних. Так нагло брехати і насміхатись з нас не дозволяв собі навіть Янукович.

Він так не надає привілеїв олігархам, що створив усі умови для перетворення самого себе на суперолігарха. Він так не дає їм привілеїв, що для Ахметова створив цілу схему «Роттердам+». Так не дає, що вибачив, в обмін на контроль «Приватбанку», 6 мільядів, вкрадених Коломойським. Так не дає, що навіть з австрійської тюрми Фірташ не переживає за свої активи, а риг і ватник Новінський збільшує свої статки на +209%. Не дивно, що усі олігархічні канали такі лояльні до Порошенка. Добрі за просто так певно.

Він разом з оточенням продовжує наварювати мільярди «ненависних» грошей. Обкрадаючи країну і українців їх майбутнім. Захищаючи корупцію і покриваючм корупціонерів. Позбавляючи Героїв на Донбасі їх захисту від ворога, позбавляючи молоді бажання жити в рідній країні, втоптуючи країну на дно у сприйнятті прогресивного світу.

Є дві основні «долі», які зготував Порошенко для екс-регіоналів

Перша – перерозподіл активів. Так, довірена особа нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Максима Єфімова стала новим власником вертолітного майданчика екс-президента Віктора Януковича в Києві. Тактика — прибрати і вибачити.

Друга – потрусити і не обтрусити. Незважаючи на те, що Єфремова тиснуть досить не зле його гроші чомусь залишаються недоторканними і у розпорядженні його родини. А мова про 33 мільйони доларів у банках.

Бути екс-регіоналом за Порошенка досить зручно і безпечно.

«Інтер» має бути позбавлений ліцензії

У оприлюднених уривках концерту до Дня перемоги 9 травня, який покаже телеканал «Інтер», ведучі розказують про перейменування вулиць в Україні «іменами фашистських злочинців».

У Маріуполі демонтували білборди з привітаннями з 9 травня від одного з лідерів «Опозиційного блоку» Вілкула, де є фрази «Танки грязи не боятся» і «Победа будет за нами».

Скільки ще ми мусимо терпіти діяльність цих відвертих ворогів і агентів російського агресора в Україні? За ними давно плачуть тюремні грати. Перш за все, за дії проти територіальної цілісності та суверенітету України. Скільки ще будемо дозволяти Порошенку покривати цю проросійську нечисть?

Організований російською державою-агресором щорічний шабаш на кістках жертв воєн завершився. Учасники, меседжі, злочини проти України все ті ж. Коли запрацює реальна відповідальність? Коли буде покараний «Інтер» аж до позбавлення ліцензії разом з його «господарем» Льовочкіним? Правоохоронні та силові органи мають зробити свою роботу з захисту національної безпеки. Не тільки щодо окремих ватників, рентрасляторів російської та днрівської пропаганди, але й щодо їх кураторів у Москві та їх місцевих представників у «Опозиційних блоках», «Інтерах», УПЦ МП і інших ворожих структурах. Але перемога над ворогом не у інтересах Порошенка. Йому зручніше мати все це кодло у союзниках по справі закріпачення і обкрадання України. На цьому ж можна вигравати вибори.

Зовнішня політика

Жорстке покарання для союзників російського агресора

Російський агресор і будь-який його дрібний союзник має отримати мах жорстке покарання. Той хто бере на себе виконання хоч малої частинки великого агресивного задуму є винний у всіх злочинах великої кривавої машини. За такою логікою судили усіх «гітлерівців» на Нюрнберзькому трибуналі. І на таку ж логіку заслужив Путін та його посіпаки по всьому світу і в Україні.

Хто вони такі? Голландські компанії, що брали участь у будівництві Керченського мосту. Всякі бразильські Лусваргі і інші негідники, що воювали у рядах російських військ та найманців. Лідери української громади Угорщини, що незаконно їздили до Криму. Російські і проросійські мерзоти, що здійснили напад на ветерана АТО і захисника ДАП Вербича. Союзники РФ у Раді Європи та у європейській політиці. Продажні публічні посадові любителі потусити на Чемпіонаті світу по футболу на території російської держави агресора. Між усіма ними майже нема різниці. Вони у тій чи іншій мірі сприяли агресору. Як і агресору сприяла торгівля з терористами Донбасу, страх тиск на РФ.

Путін як окупант РФ

Розуміти, що твою державу окупували виродки як Путін — це як усвідомлювати неминуче зараження тіла раком. І хоча 82% росіян є рабами, що підтримують власне ж закріпачення Путіним, є значна група людей, що намагається хоч щось змінити, що не хоче жити і помирати без свободи та перспективи. Такі роблять акцію «Він нам не цар» і таких у кількостях понад 1600 жорстко затримують на вулицях російських міст. Їм самим не вистояти. Їх міситимуть і знищуватить як одного з журналістів у прямому ефірі. Їх битимуть «казаки», які отримали на це пряме фінансування з бюджету мерії Москви. І не тільки.

Протестувальники розраховують, що їх не просто почують, а що їм допоможуть. Пустих заяв США і ЄС замало. Потрібні жорсткі секторальні санкції проти кривавого режиму. Не допоможе їм і заява МЗС України з вимогою про випущення затриманих. В Україні є купа власних в’язнів режиму Порошенка, переважно добровольців, що потребують підтримки. Чомусь публічний протест МЗС жодним чином не заважає Порошенку наслідувати купу «путінських» практик.

7 свіжих і позитивних міжнародних новин для України без коментарів

«Третейський суд у Гаазі постановив, що Російська Федерація має відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Раніше повідомлялося, що у цій справі йдеться про суму 159 мільйонів доларів. Як ідеться в ухвалі суду, Росія відповідальна за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Це перше рішення такого змісту в контексті Криму.

Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) вирішила передати Великій палаті суду чотири справи «Україна проти Росії», що стосуються порушень прав людини в окупованому Криму та на сході України. Заяви були подані за кількома статтями, включаючи статтю 2 (право на життя), статтю 3 (заборона катувань та нелюдського або такого, що принижує гідність поводження), стаття 5 (право на свободу та безпеку), стаття 6 (право на справедливий судовий розгляд).

Уряд Австралії виділить понад 50 мільйонів доларів для підтримки розслідування у Нідерландах причин катастрофи МН17 над Донбасом у 2014 році.

Польське Управління захисту конкуренції та споживачів висунуло звинувачення «Газпрому» і ще п’яти компаніям через фінансування газогону «Північний потік-2». На думку управління, шість компаній незаконно утворили консорціум для фінансування будівництва «Північного потоку 2». Це може означати порушення антимонопольного законодавства. За порушення заборони на створення консорціуму без згоди загрожує штраф у розмірі до 10 відсотків обороту.

Асоціація єврейських громадських організацій та громад України заперечує, що в Україні держава героїзує «нацистських колаборантів» та підтримує заперечення Голокосту. Про це йдеться в заяві президіуму ВААДУ у відповідь на лист конгресменів США про ситуацію з антисемітизмом у Польщі та в Україні.

Ще один штат Сполучених Штатів Америки, Канзас, визнав Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу.

На всесвітній конференції розробників Google визнали одним з найпрогресивніших проект оплати в київському метрополітені».

Інвестиційні «гірки» для України

Європарламентарі Кіркілас та Кубілюс просували великий фінансовий «план Маршалла» для України ледь не на 100 мільярдів. У результаті з їх ідеї лишився лише Контракт «Реформи заради інвестицій» на 500 мільйонів євро. В умовах крайньої корупційності і токсичності влади це є навіть непогано.

При цьому, стало відомо про дві серйозні інвестиції в країну з Європи: Перша — Adler International, яка розвиває мережу франчайзингових магазинів взуття CCC, планує розвивати мережу в Україні. Друга – Head International GmbH збудує в Україні завод із виробництва гірськолижного обладнання. Минулого року ми зайняли ледь не половину ринку лиж у Європі, а тому то логічний крок.

Зате США не збираються грати з Україною в ігри. У відповідь на відсутність захисту інтелектуальної власності американці вдарили точково: призупинили безмитне ввезення 155 видів товарів з України, зокрема, деякі продукти харчової, легкої, деревообробної промисловості, машинобудування, деякі електроприлади.

Деякі інвестиції все ж є, але це мізер порівняно з тим, що могло б бути при нормальному врядуванні, конкурентному ринку та адекватній податковій системі.

Принизливі та неякісні бренди

Міністерство інформаційної політики та НБУ цікаво бачать нашу країну. Я не експерт у питаннях піару та монетах, але чомусь видається, що це позорище. А ще неефективне використання бюджетних коштів.

Перше — це бренд, за допомогою якого мають популяризувати Україну у світі. По-перше, передерте з інших брендів (і це я не про PornHub). Тобто хтось полінився за наш рахунок. По-друге, виглядає несучасно як для динамічного світу. По-третє, як не гляну, то постійно бачу «Україна Ні». І ще питання. «Україна зараз» що? В чому концепція? Мені не зрозуміло. P.S. За усі роки «діяльності» інформаційного міністерство мало хто мене так злить і подразнює. Завалили усі ініціативи з протидії інформаційній агресії РФ і займаються порохоботофермою і ось такими «брендами».

Друге — срібна монета номіналом 10 гривень під назвою «Копання картоплі», «присвячена розкриттю в художньо-образній манері іронічного наїву образів українського архетипу». Тобто на дворі 21 століття, у світі активно розвиваються сучасні технології, інновації, відбуваються наукові та ідейні прориви, а ми хочемо закріпити наше застрягання у аграрно-сировинній відсталості?

Коротко про Євробачення

Melovin – гідно і стильно,

Глядачі-голосувальники – більш-менш адекватні молодці,

Експерти від країн – козли і дно,

Московія разом з Самойловою на купі невідомо чого – сидіть в своїй «рабській тюрмі народів» і тупому совку,

Європейські смаки на переможців – все як завжди, музичні «жахіття».

Трамп звів свої шанси до отримання Нобелівської премії миру майже до нуля

Він офіційно заявив, що США вийдуть з «ядерної угоди» з Іраном та підписав розпорядження про поновлення санкцій проти Ірану. Санкції наносять удар не лише по іранським друзям РФ, але по «Рособоронекспорту» через поставки озброєнь щодо Ірану, КНДР і Сирії. ЄС і ООН же вчергове стурбовані.

Все це означає одне – основним завданням Трампа є забезпечення стабільності власного управління, страхування від імпічменту та посилення лояльності окремих еліт. Посилення «яструбино-республіканської» лінії у зовнішній політиці буде тривати, а це означає посилення підтримки «традиційних союзників» (Ізраїль, Саудівська Аравія) та посилення тиску на РФ та її союзників (Іран, Сирія). Близький Схід завжди був великою «купою сіна». Малого «сірника» там завжди достатньо, щоб розпалилось «велике багаття».

Критичний підхід до обрання Пашиняна

Лідер вірменських протестів Пашинян обраний прем’єр-міністром. Вагома проміжна перемога протесту і доказ дієвості цього інструменту в окремих умовах. Але це лише шанс для Вірменії. Як себе поведе Пашинян до «економічних господарів» Вірменії і чи почне геополітичний розворот країни – велике питання. Виникає враження, що якби це було на його порядку денному, то його б не обрали. Є підозра на домовленість з проросійськими політичними елітами. Але час покаже. Тепер завдання протесту – контролювати і стимулювати Пашиняна і у жодному разі «не розходитись», не повторювати українську помилку.

Поделиться
Автор

Українська блог-платформа для топ-юзерів українського сегменту Facebook. Завдання сайту — зібрати цікавих авторів, здатних створювати якісні та популярні матеріали. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Нет комментариев

Необходима регистрация на сайте.