Регистрация автора

В данный момент регистрация на портале совершается по приглашениям (invite-based system). Для получения приглашения просим вас направить запрос на электронную почту more@blogi-blogi.com, указав в теме письма «Запрос на регистрацию автора» или через форму регистрации авторов на сайте.

Форма регистрации  →

Портал от блогеров — для блогеров.

 

​Про жовті бляхи

Їх легко впізнати за жовтими бляхами.

Історичні автомобілі легко впізнати на польських дорогах за жовтими номерними знаками. Це свідоцтво того, що автомобіль дійсно має історичну цінність.

Щоб отримати статус історичного автомобіля – з моменту припинення його випуску має минути не менше 25 років. І тому FIAT 126 в Польщі – вже історичний автомобіль, а Polonez, який припинили випускати тільки у 2002 році – ще ні.

Є ще одна важлива умова для отримання статусу історичного автомобіля. Оригінальних деталей в ньому має бути не менше 75%.

Ну а вирішувати – чи є той чи інший автомобіль історичним чи ні – буде спеціальна комісія. Спочатку потрібно звернутися до експерта, який оцінить автомобіль за 71 пунктом на його відповідність. Якщо надасть позитивне рішення – то на автомобіль заводиться «Біла карта», яка зберігається в Воеводського хранителя старовини. Ну і власне на підставі тієї «Білої карти» автомобіль реєструється як історичний автомобіль і отримує жовті номерні знаки. Це коштуватиме власнику приблизно в 400 злотих (трохи більше 100 доларів).

Для чого це власникам старих автомобілів?

По-перше, власник історичного автомобіля звільняється від обов’язкового для всіх інших автомобілів щорічного техогляду. В грошах – це 99 злотих (приблизно 25 доларів).

По-друге, власник історичного автомобіля не зобов’язаний купляти обов’язкову страховку цивільної відповідальності на рік. Може купити тільки на той час, коли вона йому потрібна – але термін дії страхового полісу має бути не менше місяця. Це непогана економія. Бо вартість поліса на рік – це 500-1000 злотих в залежності від двигуна, пробігу та іншого. Отже, економія непогана.

І з привілеїв це, здається все. Тепер про обмеження.

Перше – і найголовніше. В історичному автомобілі не можна без згоди Хранителя старовини замінити двигун, коробку передач чи міст.

Друге – не можна використовувати історичний автомобіль в якості таксі. Навіть для обслуговування весіль.

А ще не можна міняти колір автомобіля, не можна встановлювати газову установку і так далі.

До речі, якщо поляк захоче ввезти до Польщі історичний автомобіль з-за кордону, то за наявності відповідного висновку – це можна зробити без сплати ввізного мита та акцизу. Треба буде заплатити тільки ПДВ – 8%. І все.

Ну а до України ввезти ретро-автомобіль нереально. Ну і правильно. Нащо нам історія.

Поделиться
Автор

Українська блог-платформа для топ-юзерів українського сегменту Facebook. Завдання сайту — зібрати цікавих авторів, здатних створювати якісні та популярні матеріали. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Нет комментариев

Необходима регистрация на сайте.