Регистрация автора

В данный момент регистрация на портале совершается по приглашениям (invite-based system). Для получения приглашения просим вас направить запрос на электронную почту more@blogi-blogi.com, указав в теме письма «Запрос на регистрацию автора» или через форму регистрации авторов на сайте.

Форма регистрации  →

Портал от блогеров — для блогеров.

 

Бляха-муха: 4 міфи про авто на іноземній реєстрації

Бляха-муха: 4 міфи про авто на іноземній реєстраціїЗараз ходить багато «казочок» щодо автомобілей з іноземною реєстрацією. І до бабці не ходи, істерію розганяють автотрейдери, які в такій ситуації виявляються «за бортом», їм допомагають можновладці, бо їх не влаштовує те, що потенційне мито не надходить в бюджет, який вони вважають своїм карманом, а власники авто на українській реєстрації їм всім допомагають, «бо усі «бляхарі» — мудаки, шахраї, не платять податки та т.ін.

Ну, давайте розберемося, що до чого.

Міф №1: Вони всі мудаки та їздять неохайно.
Ну-ну. Тобто якби отой хамло, який тебе тільки що підрізав, купив собі «дев’ятку», а не ауді, то одразу б перестав бути мудаком? Взагалі, це скидається на расизм: «всі чорні – шахраї та злочинці».
Я колись приїхав на стоянку, нормально запаркувався, поруч стоїть чоловік, я виходжу з машини та питаю, що таке, може, в мене щось не так, шина там здулася, чи ще щось, а він каже: «Ой, та я дивлюся ото, що машина на литовських номерах, мені лячно стало, боявся, щоб в стовп не в’їхав». От, чесно, я тоді добре зрозумів, що відчувають темношкірі, коли чують щось на кшталт цього. Одночасно хотілося й нормально розповісти, що люди бувають різні, незалежно від зовнішніх ознак, й просто заліпити йому в щелепу.
Словом, неважливо, які в тебе номери, яка модель автівки, який в тебе колір шкіри чи національність – всі люди рівні. Якщо ви не згодні з цим тезисом, то мені з вами далі нема про що говорити. Ідіть та негайно займіться своїм вихованням та внутрішнім розвитком: до психолога, в церкву, на йогу, або просто йдіть.

Бляха-муха: 4 міфи про авто на іноземній реєстрації

На фото: «Ми такі ж, як і ви, і в нас теж є право на нормальне безпечне авто»

Міф №2: Вони не платять податки.

Тобто той, хто купив стару «дев’ятку» з рук, той заплатив якісь податки, так я розумію? А хазяїн «литовця», коли заправляє автівку бензином, податків уникає? Ага, я розумію, краще б він не купував машину та сидів як сич вдома з усією своєю родиною.

За рік в мене в середньому витрати на бензин 20-30 тисяч гривень, майже половина з них – це податки та збори. Тобто якби я не купив автівку зараз, ці гроші б не працювали на користь державі, прокручуюсь в економіці коло за колом, а йшли б під подушку, щоби колись, за декілька років — якщо поталанить! – вийти на Боже світло та піти в бюджет у вигляді мита при купівлі нової машини.

І взагалі, коли це всі стали такими чесними? От признайтеся кожний сам собі: чи усі ваші доходи оподатковані, чи не взяли ви субсідію, хоча у вас є додатковий дохід, чи не давали й не брали хоч колись хабарів? От прям навіть за справку в полікліниці не платили чи ніколи не здавали стопку паперу на кафедру? Не вірю.

Міф №3: Навіщо нам отой металобрухт.

Супротивники «блях», ви оце серйозно!? Тобто «копійка» 74-го року народження, яка проржавіла так, що із салону дорогу видно – це нормально, а BMW 90-го року, яка проїздила все своє життя в Німеччині, – це погано, це вже металобрухт й гівно, якому не місце на наших дорогах?
Мені здається, що навпаки: в нас з’явився шанс оновити автівки малою кров’ю.
Тепер я не боюсь, що мені під колеса випаде глушак від гнилої «Волги», як то було зі мною колись. Чи краще, аби я зараз їздив не на безпечній та справній машині, з подушками та пасками, а на гнилому візку, який був у мене до цього, на якому я глохнув посеред перехресть?

Бляха-муха: 4 міфи про авто на іноземній реєстрації

на фото: «Мій «металобрухт» на «бляхах» за ціною іржавої «дев’ятки« на українських номерах»

Міф №4: Важко знайти злочинця.

Є такий міф, начебто злочинці купують авто на бляхах, аби їх не знайшли після скоєння злочину. Або іще чув, що «бляхарі» часто тікають з місця скоєння ДТП і їх не знайти. От мені цікаво, а як знаходять тих, хто купує авто на українській реєстрації, але по техпаспорту? От дивіться, я приходжу на автобазар, обираю машину, даю гроші, продавець віддає мені свій техпаспорт, я сідаю в машину та їду. Як ви мене будете шукати, якщо я втечу із місця злочину, покинувши автівку? Га? Отож. А дешеві авто дуже часто так продають, бо ніхто не хоче заморочуватись з переоформленням, платити за це гроші в ДАЇ, витрачати час.
В мене до «литовця» була довгий час машина куплена саме так — по технічному паспорту. Я не розумію, яка різниця? Що зараз мене знайти важко, що тоді.

Бляха-муха: 4 міфи про авто на іноземній реєстрації

Але я знаю, чому багато водіїв проти «блях». Це банальна жаба, яка душить їх кожний раз, коли вони бачать «поляка» чи «литовця», бо розуміють, що їх машина анічим не краща, але коштувала їм в три рази дорожче лише тому, що вона на українських номерах. Це як коли купив на базарі штани за 120 гривень, а наступного дня твій друг купує в магазині точно такі ж, але за 40 – і вже не зробиш нічого, але ком злості підіймається до горла.

Я розумію, що заснути набагато важче, коли розумієш, що твій рухомий актив прямо на очах падає в ціні. Як би то була не жадібність, то усі противники були б разом з нами за зниження мита, а не проти «іноземців», які своєю масовою появою на дорогах наближують той час, коли держава таки піде на зустріч людям. Але справедливість має перемогти. Бо мито 300% – це несправедливо.

Автотрейдери зараз влаштували потужну інформатаку проти «блях», залучаючи й простих водіїв до боротьби із нами, відіграваючи на їх відчутті ошуканості (начебто вони втратять від легалізації автівок на іноземній реєстрації чи від зниження мита). Так, зараз ви втратите, але згодом виграєте, коли як в усіх нормальних країнах, купити машину для дружини чи сина вже буде не розкіш.

Так, я теж проти схем та їх узаконення, але одночасно я й проти шаленого мита.

Поделиться
Автор

Українська блог-платформа для топ-юзерів українського сегменту Facebook. Завдання сайту — зібрати цікавих авторів, здатних створювати якісні та популярні матеріали. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Нет комментариев

Необходима регистрация на сайте.